Umowa spółki z o.o. komandytowej

Umowa spółki z o.o. komandytowej – na co bez wątpienia warto zwrócić uwagę decydując się na założenie spółki w S24?

Do cech charakterystycznych spółki z o.o. komandytowej zaliczamy sprecyzowany podział wspólników na komandytariuszy i komplementariuszy. Pierwsza grupa wspólników angażuje się w sprawy związane z kapitałem podmiotu. W tym przypadku odpowiedzialność wyłącznie do wysokości sumy komandytowej. Druga grupa ponosi pełną odpowiedzialność za zobowiązania spółki. Warto tutaj zaznaczyć, że komandytariusze posiadają znaczący wpływ na sprawy podmiotu oraz reprezentują go na zewnątrz.

Połączenie spółki z o.o. oraz spółki komandytowej

Przepisy prawne przewidują sytuację, w której wspólnikiem w spółce komandytowej jest osoba prawna. Pozwala to na doprowadzenie do sytuacji, w której żadna osoba fizyczna w spółce komandytowej nie będzie ponosić odpowiedzialności prywatnym majątkiem za zobowiązania podmiotu. Rozwiązanie, o którym mowa wprowadza połączenie spółki z o.o. oraz spółki komandytowej. W tym przypadku komplementariuszem jest spółka z o.o. i to ona ponosi pełną odpowiedzialność za zaistniałe zobowiązania.

Warto zaznaczyć, że obecnie zarówno spółka komandytowa jak również spółka z ograniczoną odpowiedzialnością mogą zostać założone w S24. To rozwiązanie pozwala znacznie ograniczyć koszty oraz czas wejścia na rynek.

Umowa spółki z o.o. komandytowej

Umowa spółki z o.o. komandytowej rejestrowanej w S24 nie pozwala dowolnie kształtować zapisów – możliwość skorzystania wyłącznie z udostępnionego wzorca w systemie.

 

Założenie spółki z o.o. komandytowej – sprawdź nasz kolejny wpis!

 

Umowa spółki z o.o. komandytowej

Umowa spółki z o.o. komandytowej
Przewiń na górę