Rejestracja spółki jawnej oferta i pomoc

rejestracja-spolek

Rejestracja spółki jawnej oferta i pomoc

Nasze biuro oferuje kompleksową pomoc w przeprowadzeniu procedury rejestracji spółki jawnej. Klienci powierzając nam procedurę rejestracji spółki nie muszą przejmować się formalnościami związanymi ze skomplikowaną procedurą – zajmujemy się wszystkim kompleksowo.

Dodatkowo klienci mogą skorzystać z kompleksowego doradztwa prawnego przed rozpoczęciem procedury rejestracji spółki jawnej.

Zachęcamy do zapoznania się z kompleksową ofertą w zakresie założenia spółki jawnej.

Co powinienes wiedzieć o spółce jawnej?

• Cechy spółki jawnej

Spółka jawna należy do grona osobowych spółek handlowych, prowadzi przedsiębiorstwo pod własną firmą. Warto podkreślić, że ten rodzaj spółki nie posiada osobowości prawnej ale posiada zdolność prawną (możliwość nabywania praw i zaciągania zobowiązań).

• Zalety spółki jawnej

• niskie koszty funkcjonowania podmiotu na rynku
  • możliwość prowadzenia księgowości w formie uproszczonej
  • możliwość pokrywania zobowiązań majątkiem spółki
  • możliwość rejestracji spółki w S24

• Powstanie i rejestracja spółki jawnej

Wspólnikami spółki jawnej mogą być osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Procedura rejestracji spółki jawnej krok po kroku:

1. Opracowanie umowy spółki (w s24 korzystamy z gotowego wzorca umowy)
  2. Zawarcie umowy spółki.
  3. Złożenie dokumentów rejestracyjnych.
  4. Uzyskanie wpisu w KRS.

Uwaga! Spółka jawna powstaje w momencie rejestracji podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

zakladanie-spolek-pomoc

Oferujemy również:

zakładanie spółek z o.o.

▸ zakładanie JDG

▸ zakładanie fundacji i stowarzyszeń

aktualizacja danych w KRS