Prowadzenie spółki z o.o.

Dlaczego prowadzenie spółki z o.o. jest tak popularne w Polsce?
Od dawna wiadomo, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najczęściej wybieraną formą prawną przez osoby decydujące się na prowadzenie własnego biznesu. Ta forma spółki należy do grona spółek handlowych, których funkcjonowanie na rynku regulują przepisy Kodeksu spółek handlowych.

Popularność spółki z o.o. z pewnością powoduje ograniczona odpowiedzialność wspólników. Podejmując decyzje nie muszą obawiać się o swój prywatny majątek.

Spółka z o.o. posiada osobowość prawną co oznacza, że jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Podatnikiem jest spółka z o.o. – mamy do czynienia z podwójnym opodatkowaniem (spółka oraz wspólnicy).

Czy prowadzenie spółki z o.o. jest dobrym pomysłem na szybkie otworzenie biznesu? Ogromną zaletą tej formy spółki jest możliwość zarejestrowania jej za pośrednictwem systemu S24. Wybór rejestracji spółki online znacząco ogranicza formalności oraz koszty związane z wprowadzaniem produktów oraz usług na rynek.

Istotnie należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zobowiązana jest do prowadzenia księgowości w formie pełnej. Często ta szczegółowa forma ewidencji księgowej zobowiązuje do nawiązania współpracy z biurem rachunkowym, gdyż nie wszyscy przedsiębiorcy posiadają odpowiednią wiedzę na temat przepisów prawnych, by zdecydować się na samodzielną księgowość.

Podsumowując warto zaznaczyć, że z dnia na dzień przybywa chętnych przedsiębiorców wybierających spółkę z o.o. jako filar prowadzonej działalności.

 

Prowadzenie spółki z o.o.

Prowadzenie spółki z o.o.
Przewiń na górę