Zakładanie spółki z o.o.

Czy warto zdecydować się na zakładanie spółki z o.o.? Dlaczego ten typ spółki jest tak popularnym rozwiązaniem wśród osób, które chcą podjąć się prowadzenia firmy? Czy spółka z o.o. jest bezpiecznym rozwiązaniem dla przyszłych przedsiębiorców?

Ten rodzaj spółki jest spółką handlową regulowaną przepisami Kodeksu Spółek Handlowych. Spółka z o.o. ma obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości. Warto również wspomnieć o obowiązku sporządzenia rocznego sprawozdania finansowego informującego o sytuacji finansowej podmiotu.

Spółkę z o.o. tworzą jeden lub kilka podmiotów (wspólników). Odpowiadają oni za zobowiązania przedsiębiorstwa w ograniczonym zakresie, dlatego ta forma prawna jest tak atrakcyjną dla osób, które planują prowadzenie swojej firmy.

Ponadto odpowiedzialność rozciąga się w niektórych przypadkach również na członków zarządu, którzy odpowiadają subsydiarnie – w przypadku bezskuteczności egzekucji z majątku spółki, jeżeli nie został w odpowiednim terminie złożony wniosek o upadłość spółki.

Proces zakładanie spółki z o.o. może zostać przeprowadzony w sposób tradycyjny lub przez Internet. Coraz częściej wybierana jest elektroniczna rejestracja spółki z o.o., czyli przeprowadzana za pośrednictwem systemu S24. Założenie spółki przez Internet znacznie przyspiesza czas wejścia na rynek oraz ogranicza formalności do minimum.

Nasze biuro oferuje pomoc w założeniu spółki z o.o. w sposób profesjonalny oraz bezpieczny. Przede wszystkim w imieniu Klienta przygotujemy dokumentację oraz złożymy w odpowiednich urzędach.

Przeczytaj również:

Jak założyć spółkę z o.o.?

 

zakladanie-spolki-zoo

Zakładanie spółki z o.o.
Przewiń na górę