Spółka z o.o. w 24h

Jedną z form prawnych, które można zarejestrować za pośrednictwem Internetu jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka z o.o. w 24h staje się coraz bardziej popularną opcją wśród nowych przedsiębiorców. Nowelizacja Kodeksu Spółek Handlowych weszła w życie 1 stycznia 2012 roku i wprowadziła tzw. tryb S24, którego celem jest przyśpieszenie i ułatwienie rejestracji oraz obniżenie jej kosztów.

Zmiany w przepisach znacznie upraszczają proces zakładania spółek z o.o.

Nowy tryb rejestracji pozwala otworzyć podmiot w 24 godziny od dnia wpływu wniosku do sądu rejestrowego. Większość procedury odbywa się za pomocą systemu teleinformatycznego. Istotną cechą nowego rozwiązania jest fakt, że dokumenty przygotowywane są od razu w formie elektronicznego. Nawet umowa może zostać w formie elektronicznej – bez konieczności zawierania jej w formie aktu notarialnego.

Warto jednak podkreślić, że kwestia umowy spółki jest dosyć mocno regulowana przepisami. Wspólnicy mogą korzystać wyłącznie według wzorca przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Ogranicza to w pewnym stopniu swobodę kształtowania zapisów umowy spółki.

Wkładem do spółki zakładanej w 24h mogą być wyłącznie wkłady pieniężne.

Czy przedsiębiorcy mogą samodzielnie założyć spółkę w 24h?
Oczywiście tak. Warto jednak pamiętać, że nieznajomość przepisów prawnych często skutkuje błędnie wypełnionymi wnioskami i dokumentami, które znacznie wydłużają procedurę rejestracji podmiotu. Rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistów, którzy bezpiecznie dopełnią wszystkich formalności oraz otworzą spółkę w 24h.

 

Spółka z o.o. w 24h

Spółka z o.o. w 24h
Przewiń na górę