Kiedy spółka z o.o. się opłaca?

Wielu przedsiębiorców, szczególnie w obecnym czasie związanym z pandemią, zastanawia się czy zakładać biznes. W jaki sposób otworzyć własną firmę, aby ograniczyć ryzyko? Jaka forma prawna najbardziej się opłaca? Kiedy spółka z o.o. się opłaca?

OGRANICZENIE RYZYKA

Najważniejszym czynnikiem mającym ogromny wpływ na atrakcyjność spółki jest ograniczenie ryzyka biznesowego. W przypadku problemów finansowych podmiotu zarząd ogłasza upadłość spółki i wspólnicy nie muszą martwić się o swój prywatny majątek. Warto tutaj zaznaczyć, że całkowite zwolnienie z finansowej odpowiedzialności jest możliwe tylko w sytuacji, gdy wniosek o ogłoszenie upadłości został złożony we właściwym terminie.

WIELOOSOBOWY SKŁAD

Kolejnym czynnikiem wpływającym na opłacalność wyboru spółki z o.o. jest możliwość utworzenia wieloosobowego składu, na który rozkłada się odpowiedzialność.

MOŻLIWOŚĆ SPRZEDAŻY

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest również chętnie nabywana przez innych przedsiębiorców. Oznacza to, że jeżeli własna firma okaże się złym wyborem istnieje możliwość sprzedaży jej.

 

Kiedy spółka z o.o. się opłaca? Spółka z o.o. nie bez powodu jest najczęściej wybieranym podmiotem przez przedsiębiorców. Wiele osób ceni sobie ograniczoną odpowiedzialność oraz możliwość rejestracji podmiotu przez Internet.

 

Kiedy spółka z o.o. się opłaca

Kiedy spółka z o.o. się opłaca?
Przewiń na górę