Jak założyć spółkę z o.o. przez Internet?

Z pewnością spółka z o.o. jest najczęściej wybieraną formą prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby, które nie tylko chcą prowadzić firmy wspólnie z innymi osobami, ale także samodzielnie. Ogromną zaletą tej formy prawnej jest ograniczona odpowiedzialność wspólników, która czyni ten podmiot bardzo bezpiecznym. Jak założyć spółkę z o.o. przez Internet? Przepisy Kodeksu Spółek Handlowych dają możliwość zarejestrowania takiej spółki w sposób uproszczony – poprzez system S24. Umożliwia on założenie spółki z o.o. bez formy aktu notarialnego.

Rejestracja spółki z o.o. online odbywa się za pomocą przygotowanego wcześniej wzorca umowy. Jak założyć spółkę z o.o. przez Internet:

  1. Zarejestruj konto użytkownika w systemie e-KRS.
  2. Przygotuj dane do zarejestrowania spółki.
  3. Wprowadź dane do formularza wniosku w systemie.
  4. Zweryfikuj dokumenty i wniosek oraz podpisz je.
  5. Opłać wniosek i złóż dokumenty w sądzie rejestrowym.

Sama procedura zakładania spółki z o.o. przez Internet nie jest skomplikowana. Co prawda trudności mogą sprawiać niektóre zapisy wzorca umowy, jednak niewątpliwą jego korzyścią jest to, że jest to jeden konkretny wzór, który wyklucza niekorzystne zapisy dla wspólników. Oprócz tego rejestracja spółki w trybie S24 przynosi korzyści finansowania ze względu na brak konieczności zawarcia umowy w formie aktu notarialnego.

Podsumowując…

Rejestracja spółki online jest bardzo często wybieraną formą prawną przez przyszłych przedsiębiorców. Pozwala znacznie ograniczyć formalności związane z założeniem własnej firmy.

Wydaje się, że założenie spółki przez Internet nie wymaga posiadania wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów prawa. Warto jednak zdecydować się na pomoc specjalistów w zakresie przeprowadzenia procedury rejestracyjnej spółki.

Zobacz również: zakładanie spółki z o.o.

jak-zalozyc-spolke-zoo-przez-internet

Jak założyć spółkę z o.o. przez Internet?
Przewiń na górę