Jak założyć spółkę w Warszawie

Jak założyć spółkę w Warszawie? Czy spółka w Warszawie ma większe szanse na sukces?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się otworzyć działalność w prestiżowym miejscu, co ma przyczynić się do spotęgowania ich sukcesu. Dlaczego tak jest? Firmy ulokowane w luksusowych miejscach już na wstępie zostają obdarzone ogromnym zaufaniem wśród otoczenia biznesowego. Jest to kluczowe podczas stawiania pierwszych kroków na rynku. Dlaczego? Firma od początku stawiająca na profesjonalizm szybciej znajdzie nie tylko grono Klientów, ale również partnerów biznesowych.

W Polsce najbardziej pożądaną lokalizację dla biznesu stanowi Warszawa. Stolica to miejsce, gdzie kumulują się najwięksi handlowi giganci oraz liderzy rynków nie tylko polskich, ale również zagranicznych. Jak nietrudno się domyślić ceny wynajmu, bądź zakupu lokalu w takim miejscu również są kuriozalne.

Zastanówmy się jednak nad tym, jak założyć spółkę w Warszawie.

Obecnie rejestrację przeprowadzić możemy online, czyli przy użyciu platformy rejestracyjnej dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Tym sposobem spółkę zarejestrować możemy wypełniając jedynie formularz odpowiednimi danymi. Aplikacja samodzielnie generuje niezbędne wnioski i wysyła je do właściwych urzędów. Rejestracja spółek online trwa zaledwie jedną dobę. Prócz czasu znacznie ogranicza ona opłaty rejestracyjne, chociażby o taksę notarialną ze względu na brak konieczności skonstruowania umowy w formie aktu notarialnego.

Kolejnym sposobem na założenie spółki w Warszawie jest zlecenie przeprowadzenia rejestracji spółki kancelarii prawnej. Wówczas wszelkie formalności zostaną przekazane specjalistom. Przedsiębiorca otrzyma podmiot zarejestrowany w wybranym urzędzie według postawionych wcześniej wymagań. Umowa będzie zatem dostosowana do jego indywidualnych potrzeb.

Przedsiębiorcy, których nie stać na ulokowanie działalności w centrum Warszawy mogą zdecydować się na skorzystanie z wirtualnego adresu, który oferują niemal wszystkie e-biura. Dzięki niemu przedsiębiorca będzie mógł zarejestrować swoją działalność  w miejscu, w którym w rzeczywistości ulokowane jest wirtualne biuro i to właśnie ten adres będzie podany do publicznych rejestrów, a nie miejsce, w którym w rzeczywistości będzie prowadzony biznes. E-adres można traktować zatem jako podniesienie wiarygodności firmy przy niewielkich kosztach.  

 

Doradztwo prawne dla firm – jakie usługi w chodzą w zakres doradztwa?

 

Jak założyć spółkę w Warszawie

Jak założyć spółkę w Warszawie
Przewiń na górę