Historia gospodarcza spółki

Historia gospodarcza spółki wiele mówi o podmiocie, który funkcjonuje na rynku. Wielu przedsiębiorców planujących otworzenie własnej firmy planuje zakup spółki posiadającej czystą historię gospodarczą. Znajdują się również osoby, które szukają spółki z obrotami. Który rodzaj podmiotu wybrać? Jak bezpiecznie otworzyć firmę ograniczając formalności do minimum?

O czym informuje historia gospodarcza spółki? Przede wszystkim przedstawia rzeczywisty obraz sytuacji finansowej oraz gospodarczej podmiotu. Nabywca posiadający wgląd do informacji o spółce ma możliwość sprawdzenia czy podmiot nie jest zadłużony oraz nie podpisywał umów z pracownikami, kontrahentami lub innymi podmiotami.

Bez wątpienia warto zaznaczyć, że osoba zdecydowana na prowadzenie własnej działalności ma możliwość ograniczenia formalności związanych z rejestracją spółki poprzez zakup gotowego już podmiotu, w pełni przygotowanego do prowadzenia firmy. Przed podpisaniem odpowiedniej umowy sprzedaży/zakupu istotna jest kontrola stanu obciążenia spółki. Dlaczego? Przede wszystkim żaden przedsiębiorca nie chce pakować się w kłopoty już na samym początku prowadzenia firmy.

Jak mieć pewność, że historia gospodarcza spółki jest czysta? Najlepiej pozyskać od sprzedającego podmiot notarialne zaświadczenie o braku zobowiązań podmiotu. Ten rodzaj dokumentu potwierdza, że możemy dokonać bezpiecznego zakupu gotowej spółki z czystą historią gospodarczą.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup spółki od firm zajmujących się zakładaniem oraz sprzedażą spółek. Wybierając to rozwiązanie mamy pewność zgodności przeprowadzonej procedury założenia podmiotu w sposób zgodny przepisami prawa.

 

historia-gospodarcza-spolki

Historia gospodarcza spółki
Przewiń na górę