Założenie spółki offshore

Czym jest spółka offshore? Kiedy założenie spółki offshore może okazać się dobrym pomysłem?

Istotne jest to, że spółka offshore jest spółką o charakterze kapitałowym (warto zaznaczyć, że zdarza się, że ma ona charakter osobowy, ale sytuacja ta występuje bardzo rzadko). Zostaje utworzona w państwie, które dla beneficjentów rzeczywistych jest państwem obcym. Prowadzący tego rodzaju podmiot wszystkie procesy biznesowe przenoszą poza granicę Państwa, w którym znajdują się beneficjenci.

W praktyce spółka offshore zostaje założona poza stałym miejscem zamieszkania zarządu czy właścicieli spółki.

Celem utworzenia tego rodzaju podmiotu jest z pewnością wykorzystanie możliwości obowiązujących przepisów prawnych istniejących w kraju rejestracji spółki.

Korzyści jakie daje założenie spółki offshore:
– ochrona kapitału i majątku przed wierzycielami
– możliwość zachowania anonimowości w świecie biznesu
– możliwość otworzenia biznesu na nowych rynkach

Często polskie władze zarzucają właścicielom spółek offshore próbę unikania opodatkowania czy też stosowanie szkodliwej konkurencji podatkowej. Warto zaznaczyć, że polski Urząd Skarbowy ma narzędzia, które umożliwiają sprawdzenie czy korzystanie z zagranicznych struktur łamie przepisy prawa polskiego.

Czy można samodzielnie założyć spółkę offshore? Bez wątpienia samodzielna rejestracja spółki w korzystniejszym pod względem optymalizacji podatkowej państwie może przynieść wiele szkód dla właścicieli oraz zagrozić bezpieczeństwu ich osobistego majątku. Warto skorzystać z konsultacji eksperta, który wyjaśni działanie spółki offshore oraz doradzi najkorzystniejszy sposób na jej założenie.

Przede wszystkim przed założeniem spółki offshore dokładnie sprawdź na czym polega jej funkcjonowanie na rynku.

Założenie spółki offshore

Założenie spółki offshore
Przewiń na górę