Z kogo pomocą założyć spółkę?

Z kogo pomocą założyć spółkę? Jak wybrać odpowiednią osobę, która pomoże przeprowadzić skomplikowaną procedurę rejestracji spółki?

W pierwszej kolejności warto sprawdzić kto oferuje usługę rejestracji spółki. Możemy znaleźć ogłoszenia zarówno firm jak również osób prywatnych.

Bez wątpienia skorzystanie z pomocy osoby prywatnej wiążę się z niższymi kosztami. Jednak warto zaznaczyć, że wybór ten może nieść ze sobą wiele konsekwencji oraz problemów w początkowych etapach założenia podmiotu.

Warto od początku zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym lub kancelarią prawną. Podjęcie tej decyzji umożliwi szybkie oraz bezpieczne wprowadzenie firmy na rynek. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednich specjalistów?

– doświadczenie w zakresie zakładania oraz prowadzenia firm
– możliwość współpracy zdalnej
– stała kontrola procedury rejestracyjnej przez specjalistów
– możliwość skorzystania z doradztwa prawnego
– sprawny kontakt z działem prawnym
– wsparcie na etapie wyboru odpowiedniej formy księgowości
– możliwość konsultacji w późniejszym funkcjonowaniu firmy na rynku

Z kogo pomocą założyć spółkę? Wybór odpowiedniego biura rachunkowego lub kancelarii prawnej jest połową sukcesu. To od przedsiębiorcy zależy bowiem sposób założenia firmy.

Spółka z o.o. (najczęściej wybierana forma prawna) może zostać założona zarówno w sposób tradycyjny jak również za pośrednictwem Internetu. Szybka rejestracja spółki możliwa jest przy wykorzystaniu systemu S24. Warto jednak podkreślić, że procedura rejestracji spółki online wymaga posiadania własnego kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Z kogo pomocą założyć spółkę

Z kogo pomocą założyć spółkę?
Przewiń na górę