Rejestracja prostej spółki akcyjnej będzie możliwa od 2021 roku. Jednak już teraz warto sprawdzić w jaki sposób można dopełnić procedury rejestracyjnej PSA.
Prostą spółkę akcyjną może założyć jedna lub więcej osób.
Pierwszym etapem jest podpisanie umowy spółki.
Jak podpisać umowę spółki?
– u notariusza w formie aktu notarialnego (dokumenty rejestracyjne należy składać w wydziale gospodarczym zajmującym się rejestracją w KRS, w sądzie rejonowym właściwym ze względu na adres siedziby spółki. Wnioski podpisują wszyscy członkowie zarządu lub rady dyrektorów)
– przez system S24 (przy wykorzystaniu podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego)
Warto zaznaczyć, że założenie prostej spółki akcyjnej przez Internet generuje mniejsze koszty niż w przypadku tradycyjnej formy rejestracji. To od przyszłego właściciela spółki zależy forma rejestracji prostej spółki akcyjnej.
Jaka nazwa dla PSA?
Wspólnicy spółki mogą dobrowolnie wybrać najodpowiedniejszą nazwę, która przyciągnie uwagę klientów. Przepisy prawne narzucają jednak obowiązek posługiwania się skrótem „prosta spółka akcyjna” lub „PSA”.
Rejestracja prostej spółki akcyjnej – czy warto samodzielnie zakładać firmę? Większość przedsiębiorców nie chce samodzielnie przeprowadzać procedury rejestracji spółki. Korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistów, którzy w imieniu Klienta dopełnią niezbędnych formalności w zakresie rejestracji prostej spółki akcyjnej. Warto jednak podkreślić, że tylko współpraca z doświadczoną firmą w zakresie rejestracji podmiotu umożliwi bezpieczny start na drodze do sukcesu.