Odmowa rejestracji spółki w KRS

Zgodnie z przepisami prawa spółek handlowych osoby decydujące się na prowadzenie firmy muszą przeprowadzić rejestrację spółki. Istotnie należy zaznaczyć, że obowiązkiem sądów rejestrowych jest dokładne sprawdzanie wniosków i dokumentacji. Ich szczegółowa kontrola może skutkować odmową rejestracji spółki. Co zrobić w przypadku odmowy rejestracji spółki?

Przeprowadzenie pozytywnej rejestracji spółki w KRS jest warunkiem obligatoryjnym do powstania podmiotu. Z tego powodu tak bardzo istotne jest poprawne złożenie wniosków i formularzy rejestracyjnych. Obecnie wnioski składa się wyłącznie w formie elektronicznej.

W przypadku wystąpienia błędów na wnioskach i formularzach sąd wzywa wnioskodawcę do poprawy wniosku. W terminie 7 dni od dnia doręczenia stosownego pisma nalezy złożyć poprawnie przygotowany wniosek.

Odmowa rejestracji spółki w KRS – w jakiej sytuacji?

Jeżeli wnioskodawca nie złoży poprawnego wniosku we właściwym terminie musi liczyć się z odmową rejestracji spółki w KRS.

Najczęściej popełniane błędy:

  • zastosowanie nazwy spółki, która już istnieje na rynku o wprowadza w błąd potencjalnych odbiorców
  • złożenie wniosku do nieodpowiedniego KRS
  • zastosowanie niedozwolonego PKD
  • złożenie wniosku po terminie
  • włączenie do zarządu spółki osób notowanych w KRS

Jeżeli przedsiębiorcom zależy na szybkiej rejestracji spółki zachęcamy do skorzystania z pomocy specjalistów, którzy w ich imieniu dopełnią niezbędnych formalności rejestracyjnych w krótkim czasie.

Decydując się na pomoc doświadczonej kadry specjalistów mamy pewność, że wnioski rejestracyjne oraz formularze zostaną złożone w zgodny z obowiązującymi przepisami sposób.

Zachęcamy do lektury: O czym pamiętać przed założeniem spółki?

 

Odmowa rejestracji spółki w KRS

Odmowa rejestracji spółki w KRS
Przewiń na górę