Elektroniczne zakładanie spółek

Elektroniczne zakładanie spółek jest dostępne tylko dla wybranych form prawnych. Warto zwrócić na to uwagę już w początkowych etapach – wybierania odpowiedniej formy spółki.

Założenie spółki przez Internet umożliwia szybkie dopełnienie formalności związanych z wejściem podmiotu na rynek.

Dla jakich form dostępne jest elektroniczne zakładanie spółek?
– jednoosobowa działalność gospodarcza
spółka z o.o., jawna oraz komandytowa

Uwaga!
Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że spółka może zostać zarejestrowana w S24 tylko wtedy, gdy wspólnicy wnoszą wkłady w formie gotówkowej. W sytuacji, gdy do spółki wnoszony jest aport wymaga się zawarcia umowy spółki w formie aktu notarialnego.

Do rozwiązania jakim jest założenie spółki przez Internet wymaga się:
– kwalifikowanego podpisu elektronicznego
lub
– podpisu potwierdzonego profilem zaufanym e-PUAP

Z pewnością celem wprowadzenia tego rozwiązania jest ułatwienie założenia oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Głównie mowa tutaj o optymalizacji kosztów związanych z utworzeniem nowego podmiotu oraz ograniczeniem formalności rejestracyjnych. Szybka rejestracja spółki jest znacznym ułatwieniem dla przyszłych przedsiębiorców z całej Polski. Z pewnością warto jednak zdecydować się na pomoc specjalistów, którzy przeprowadzą proces rejestracji spółki online.

Bez wątpienia zakładanie spółek przez Internet staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla osób, które chcą bezpiecznie pominąć tradycyjny proces założenia firmy. W systemie S24 automatycznie przesyła się wnioski do odpowiednich urzędów, co znacznie przyspiesza czas podjęcia działalności.

 

Elektroniczne zakładanie spółek

Elektroniczne zakładanie spółek
Przewiń na górę